Nis procesi i votimit për Bajram Begajn si president, i pari voton Arben Ahmetaj

 

Ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e Bajram Begajt si presidentin e 8 të Republikës së Shqipërisë. I pari votoi ministri Arben Ahmetaj ndërsa para tij u thirrën Flutura Açka dhe Arbi Agalliu, të cilët nuk u paraqitën për të votuar. 


Lajmi kryesor:

Me 78 vota pro, Bajram Begaj zgjidhet presidenti i ri! Rrjedh 1 votë nga opozita! LSI merr pjesë në proces, PD e bojkoton! Alibeaj: Farsë e Ramës! Berisha kundër Metës: Shkeli Kushtetutën


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane