Nis protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, vihet re një pjesëmarrje e ulët

 

Ka nisur këtë pasdite protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Dhjetëra protestues kanë dalë në protestë përpara godinës së Ministrisë së Brendshme, mes tyre edhe aktorët Neritan Liçaj dhe Robert Budina. Ajo që vihet re është një pjesëmarrje e ulët.


Lajmi kryesor:

Aleanca për Teatrin ndryshon kauzë: Protestë çdo ditë në shesh për të drejtat tona! Të largohet Ardi Veliu, me të Shqipëria ka njohur periudhën më të zezë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Mbyll siparin Edicioni XXI i ‘Tirana International Film Festival’, Veliaj: Traditë e Tiranës

Mbyll siparin Edicioni XXI i ‘Tirana International Film Festival’, Veliaj: Traditë e Tiranës