Nis puna për ndërtimin e mbikalimit të TEG-ut, ARRSH njofton qytetarët për lëvizjen

Nis puna për ndërtimin e mbikalimit të TEG-ut, ARRSH njofton qytetarët për lëvizjen

Vendi ku po zhvillohen punimet tek mbikalimi i TEG-ut

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar qytetarët se kanë nisur punimet për projektin e ndërtimit të rrugës “Mbikalimi Teg dhe rrugët lidhëse të tij”.

Për këtë arsye, do të reduktohen korsitë ekzistuese nga 3 në 2, në një gjatësi prej 150m pa hyrë në rrethrrotullimin e TEG-ut.

ARRSH njofton se do të punohet vetëm në pjesën Veriore Tiranë-Rrethrrotullimi Teg.

'Është vënë në zbatim Plani i Menaxhimit të Trafikut për Projektin “Ndërtim Rruga mbikalimi Teg dhe rrugët lidhëse të tij”, është bërë vendosja e sinjalistikës së nevojshme të përkohshme për të orientuar përdoruesit e rrugës në përdorimin e dy korsive.

Do të punohet vetëm në pjesën Veriore Tiranë-Rrethrrotullimi Teg, 24/7. Faza e parë e menaxhimit të trafikut parashikon reduktim të korsive ekzistuese nga 3 në 2, në një gjatësi prej 150m pa hyrë në rrethrrotullimin e TEG-ut.'- njofton ARRSH.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

U rizgjodh Presidente e KE, Basha uron Ursula Von Der Leyen: Ne si shqiptarë ndihemi pjesë e kësaj familjeje të madhe vlerash

U rizgjodh Presidente e KE, Basha uron Ursula Von Der Leyen: Ne si shqiptarë ndihemi pjesë e kësaj familjeje të madhe vlerash