Nis vaksinimi i policëve edhe në Kukës, 165 efektivë vaksinohen sot

Paralelisht me Tiranën, ka nisur vaksinimi i efektivëve të policisë edhe në Kukës. Ditën e sotme e marrin vaksinën e COVID-19 165 efektivë të komisariatit Kukës dhe 22 efektivë të policisë bashkisë.

Në Kukës deri më tani janë bërë mbi 2600 vaksina nga kalendari kombëtar i vaksinimit, ku 500 prej të vaksinuarve janë bluza të bardha të Kosovës.  


Lajmi kryesor:

Dita e 7 e vaksinimit masiv, 500 policë vaksinohen në 'Air Albania', në të gjithë vendin nis procesi për më shumë se 13.000 uniforma blu! Manastirliu: Së shpejti nisim me mbi 60 vjeçarët


/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë