Nishani në Repolitix: Mesazhi i Berishës për të marrë drejtimin e PD është për anëtarësinë, partia po shkon keq e më keq

Bujar Nishani e lexon deklaratën e Sali Berishës se mund të rikthehet në  krye të PD-së si një mesazh të qartë për anëtarësinë e PD, që është më e dobët se kurrë. Nishani tha në Repolitix se Berisha me ketë mesazh po tregon se partia po shkon keq e më keq.

I pyetur nëse do të donte që Berisha të rikthehet në krye të PD-së, Nishani tha se kushdo që do çonte partinë në fitore është i mirëpritur pasi me Bashën kjo gjë është e pamundur.

"Me aq sa mund të bëj deduksionin tim është një deklaratë që nuk është emocionale por një mesazh i gjerë për anëtarësinë e PD, kurrë në 30 vite nuk ka qenë më e dobët se sot dhe më këtë mesazh ngre alarmin se partia është duke shkuar keq e më keq. Ne jemi përballë asaj që përfaqëson sot Basha pamundësinë për të çuar PD në fitore dhe  cilido që do të ishte do të ishim të gatshëm të bëhej kjo, pasi me Bashën kjo është e pamundur", tha Nishani.


Lajmi kryesor:

Bujar Nishani: PD në udhëkryq për ekzistencën e saj! Në 25 prill s'arriti as shifrat e 2013-ës kur kaloi në opozitë! Rikthimi i Berishës në krye të partisë? 'Mesazh për demokratët'


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i mjaftueshëm shpërblimi prej 5 mijë lekësh i festave të fundvitit për pensionistët?×

Lajmi i fundit

John

Përplasja gjatë spektaklit, Robert Aliaj ofendon konkurrenten: O gore! Alketa Vejsiu i kundërvihet