Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos: Humbëm një person me vlera e parime! Pusho në paqe

Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos: Humbëm një person me vlera e parime! Pusho në paqe

Ish presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka reaguar për ndarjen nga jeta të deputetit socialist, Bashkim Fino, ku shprehet se humbëm dikë me vlera e parime njerëzore dhe dikë që donte të kontribuonte për shtetin.

“Ngushëllimet më të ndjera familjes, të afërmve dhe miqve të ish Kryeministrit Bashkim Fino! Pavarësisht pozicioneve dhe projekteve të ndryshme politike që i përkasim, vlera njerëzore dhe dimensioni i dëshirës për të kontribuar për shtetin, për vendin, për Shqipërinë tonë, janë parimet më sublime. Kur këto parime humbasin dikë, të gjithë ndihemi të pikëlluar. Pusho në paqe tashmë, Bashkim!”, shkruan Nishani.


Lajmi kryesor:

Shuhet Bashkim Fino, sot ditë zie kombëtare! Ish-Kryeministri i 'Pajtimit Kombëtar' humb betejën me COVID! Rama: Miku im nuk jeton më! PS dhe PD ndërpresin fushatën


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Makina përplasi për vdekje 54-vjeçarin, motra kërkon drejtësi: Policia të gjejë autorin e ngjarjes

Makina përplasi për vdekje 54-vjeçarin, motra kërkon drejtësi: Policia të gjejë autorin e ngjarjes