Një e diel historike, Meta: Kënaqësi të vizitoja disa nga monumentet kulturore të trevës së Krajës, ndër të cilat edhe Kishën e Gjon Buzukut

Presidenti Ilir Meta dhe arkeologu ulqinak, Dr.Anton Lulgjuraj

Presidenti Ilir Meta ka kaluar të dielën e tij duke vizituar monumentet kulturore dhe historike të trevës së Krajës, ndër të cilat edhe Kishën e Gjon Buzukut. 

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, presidenti ka shprehur mirënjohjen e tij ndaj arkeologut ulqinak, Dr.Anton Lulgjuraj, i cili e shoqëroi në këtë vizitë, për promovimin e traditave të shquara të zonës.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:42
Meta merr dhuratën e veçantë nga Arqipeshkvin në ndalesën në Tivar: Mezi pres të lexoj një nga botimet njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë

Presidenti Ilir Meta gjatë paradites së sotme ka bërë një ndalesë  në Tivar, ku është takuar dhe ka zhvilluar një bisedë me Arqipeshkvin, Imzot Rrok Gjonlleshaj.

Meta mori edhe një dhuratë "Monografinë e Arqipeshkvisë së Tivarit", një botim voluminoz kushtuar njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë.

“Mezi pres ta lexoj”, shkruan Meta në postimin e tij në rrjetin social Facebook.

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento

Komente

 • usa shqipe: 21/06/2021 02:11

  akoma ky qen hajdut lodroz , prangat gati dhe tek veni ne REC

  Përgjigju
 • Shko mor legen: 20/06/2021 13:46

  Ke ndotur ke qelbur ate vend ku ke shkuar.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sondazhi: Shumica e punëtorëve duan të vazhdojnë të punojnë nga shtëpia edhe pas pandemisë