Një hap larg Juventusit, Buffon ngre në qiell Di Marian: Do jetë si Maradona në Seria A

Një hap larg Juventusit, Buffon ngre në qiell Di Marian: Do jetë si Maradona në Seria A

Portieri Gianluigi Buffon

Angel Di Maria këtë javë do japë përgjigjjen përfundimtare nëse do bashkohet ose jo me Juventusin, pasi argjentinasi doli si lojtar i lirë nga Paris SG. Klubi italian e kërkonte për dy vite, por tani po negociohet vetëm për një. Aktualisht anësori është 34-vjeç dhe pikëpyetje, por jo për Gianluigi Buffon.

Në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”, 44-vjeçari i ka thurur elozhe sulmuesit argjentinas dhe cilësive të tij duke thënë se në Serinë A ai do të bëjë diferencën ashtu si bënte një tjetër legjendë argjentinase si Diego Armando Maradona në kohërat e tij te Napoli.

“Ka një teknik që mungon në Serinë A. Shënon dhe luan në disa role, është i nënvlerësuar sepse ndodhet në hijen e kampionëve të tjerë. Është një djalë i mirë dhe profesionist, nuk dorëzohet kurrë. Në këtë moment ai në Serinë A do të ishte si Maradona,”-u shpreh Buffon.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Harroi se i dha njëherë dorën senatorit, Biden i hutuar për disa sekonda

Harroi se i dha njëherë dorën senatorit, Biden i hutuar për disa sekonda