Një humbje jete nga COVID dhe 25 raste pozitive në 24 orët e fundit në vendin tonë

Një humbje jete nga COVID dhe 25 raste pozitive në 24 orët e fundit në vendin tonë

Një 75 vjeçar nga Përmeti ka humbur jetën dhe 25 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID 19 nga 735 testimet e kryera  në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se rastet pozitive janë regjistruar në këto bashki:13 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Durrës, Vlorë, nga 1 qytetar në Shkodër, Lezhë, Fier, Sarandë, Tepelenë, Korçë, Kolonjë, Gramsh. Janë 286 qytetarë aktivë me covid19 në gjithë vendin.
 

Statistika (08 Maj 2022)

 • Raste të reja ditore 25
 • Të shëruar në 24 orë 22
 • Të shtruar në spitale 6
 • Humbje jete në 24 orë 1
 • Testime ditore 735
 • Testime totale 1,812,882
 • Raste pozitive 275,366
 • Raste të shëruara 271,583
 • Raste Aktive 286
 • Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Tiranë 169
 • Fier 35
 • Vlorë 31
 • Korçë 11
 • Shkodër 9
 • Durrës 9
 • Lezhë 8
 • Elbasan 7
 • Berat 3
 • Kukës 2
 • Gjirokastër 2

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës