Asnjë humbje jete nga COVID, shënohen 5 raste të reja në 24 orët e fundit! Vetëm 2 pacientë të shtruar në spitalin Infektiv

Situata e COVID në vend është drejt përmirësimit. Asnjë qytetar nuk ka humbur jetën nga COVID në 24 orët e fundit. Kështu ka bërë me dije ministria e Shëndetësisë e cila po ashtu njofton se vetëm 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, nga 4064 teste të kryera.

Aktualisht janë 100 pacientë aktivë me COVID19 në vend, ndërkohë që po marrin trajtim spitalor të specializuar 2 pacientë, njëri prej të cilëve është në terapi intensive.

Sakaq janë shëruar 12 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,941 që nga fillimi i epidemisë. 

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

3 raste në Shkodër, 1 rast në Tiranë dhe 1 në Vlorë.

Statistika (22 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        5

Të shëruar në 24 orë     12

Të shtruar në spitale      2

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                4,064

Testime totale            781,556

Raste pozitive             132,496

Raste të shëruara        129,941

Raste Aktive                  100

Humbje jete                  2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër       33

Tiranë          30

Durrës          10

Berat             7

Lezhë           7

Elbasan        5

Dibër             3

Kukës           2

Korçë              1

Fier                  1

Vlora                1

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:47
Situata e COVID në vend, Manastirliu: Vetëm dy pacientë me koronavirus po marrin trajtim në spitalin Infektiv

Vetëm dy persona me COVID, po marrin trajtim në spitalin Infektiv. Lajmi e mirë e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila thotë se vijon që të ulet numri i rasteve aktive në të gjithë vendin.

'Vetëm 2 pacientë me COVID 19, po marrin trajtim në Spitalin Infektiv, teksa vijon të ulet numri i rasteve aktive në të gjithë vendin'- shkruan Manastirliu.

Vijon...

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lamtumira e Angela Merkel, fundi i një epoke të papërsëritshme. Pragmatizmi, forca dhe kufiri i saj