Një i arrestuar në Vlorë për vjedhje, një tjetër në pranga në Sarandë për plagosje me sende të forta

Një i arrestuar në Vlorë për vjedhje, një tjetër në pranga në Sarandë për plagosje me sende të forta

Foto ilustruese

Policia ka arrestuar mëngjesin e sotëm dy persona të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Blutë e Vlorës kanë vënë në pranga një person me inicialet Th.H., pasi dyshohet se i ka vjedhur një shtetasi një shumë parash nën kërcënimin e thikës.

Sakaq, mësohet se policia në Sarandë ka arrestuar një 34-vjeçar, për veprat penale ‘Plagosja e lehtë me dashje" dhe "Prishja e qetësisë publike" .

Në pranga ka rënë i riu me inicialet S.M. Burime bëjnë me dije se ky person ka goditur me sende të forta A.K., si dhe ka prishur qetësinë publike.

Njoftimi i Policisë
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, arrestuan në flagrancë shtetasin Th. H., për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, pasi dyshohet se ka vjedhur nën kërcënimin e një thike një shumë lekësh shtetasit A. M.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprat penale "Plagosja e lehtë me dashje" dhe "Prishja e qetësisë publike" shtetasin S. M., 34 vjeç, banues në Sarandë,   pasi ka goditur me grushta dhe sende të forta shtetasin A. K., si dhe ka prishur qetësinë publike.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)