Një javë pasi Rama premtoi 'live', fermerit nga Libofsha i vihet në dispozicion transformatori (VIDEO)

Një javë pas kërkesës që fermeri nga Libofsha i bëri kryeministrit Edi Rama për një transformator, sot ky transformator është vënë në punë.

"Një fjalë e dhënë një punë e bërë", shkruan Rama në Facebook.

Në datën 26 qershor, Rama i kërkoi fermerit kohë deri në datën 15 korrik, kur edhe i premtoi se transformatori do të ishte në punë.

Sot, fermeri shprehu falenderime, duke thënë se do t'i vijë në ndihmë një zone të tërë.

"Një premtim i mbajtur në kohë rekord, faleminderit. Nuk do ndihmojë vetëm një apo dy fermerë, por janë shumë fermerë. Kanë shpëtuar nga një barrë e madhe", u shpreh fermeri.  

Në kohë rekord, në zonë është vendosur një linjë e posaçme e transmetimit me gjatësi 1 km, 18 shtylla elektrike, kabina e re  se bashku me transformatorin dhe pajisjet e tjera matëse.

Linja e re e transmetimit dhe transformatori do të rrisin cilësinë e furnizimit me energji elektrike për fermerët e zonës si dhe do të lehtësojë punën e tyre të përditshme gjatë aktivitetit bujqësor.

Transformatori i vendosur në Libofsh

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pencionisti: 02/07/2020 03:14

  Show alla Ramshe

  Përgjigju
 • nono: 01/07/2020 15:59

  aman na esjellni dhe ne kryeminister se jemi 200 familje qe 20 vjet pa drita

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Vlonjati zhytet në det, sfidon temperaturat e ulëta prej 30 vitesh! Ka notuar drejt Sazanit e Karaburunit! Frika dhe kënaqësia në përballjen me delfinët