Një ndër më të kërkuarit në vend, arrestohet pas 13 vitesh Pjetër Pacani! Vrau 2 persona për borxhin 100 mijë euro! Me vete kishte dhe 3 automatikë

Një ndër më të kërkuarit në vend, arrestohet pas 13 vitesh Pjetër Pacani! Vrau 2 persona për borxhin 100 mijë euro! Me vete kishte dhe 3 automatikë

Pjetër Paçani

Pjetër Pacani, i dënuar me 25 vite burg për vrasje të dyfishtë është arrestuar nga Forcat Operacionale në Fier, pas 13 vitesh pasi ishte shpallur në kërkim.

Kapja e tij u bë në Fier, teksa iu gjetën me vete 3 automatikë dhe pistoleta. Pjetër Pacani, i cili asokohe ishte biznesmen ndërtimi, ka vrarë dy persona në vitin 2011, shtetasit Ndoc Zymaj dhe Vlash Gjeçi në Laç, pasi shkak mendohet një borxh prej 100 mijë eurosh.

Për këtë vrasje të dyfishtë ai u dënua nga Gjykata e Tiranës me 25 vite burg në vitin 2014. 61-vjeçari nga Laçi ishte i listuar si një nga 50 personat më të kërkuar nga policia në vendin tonë.

G.K/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Firenze@: 05/06/2024 06:34

  Fiks ate mendova dhe une me kete mbiemer.

  Përgjigju
 • asolingo: 05/06/2024 06:29

  Njerzit e lashte gjithmone kane krijuar dhe krijojne histori.

  Përgjigju
 • Firenze: 04/06/2024 21:45

  Compagno di merenda

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë