VIDEO/ Një Santorini ‘i ri’ lind në Kinë: kopja e ishullit grek çmend influencuesit aziatikë

Atmosfera magjike, shtëpitë tipike të bardha me çati blu, tarraca me pamje mahnitëse dhe me pishina: nuk jemi në ishullin e famshëm grek të Santorinit, por në Kinë, në Santorini Dali Resort në provincën e Yunnan.

Videot e influencuesve në rrjetet sociale që vizitojnë këtë "Santorini të rremë" kinez, të krijuar në liqenin Erhai, një kopje shumë besnike e destinacionit shumë të famshëm turistik në detin Egje, janë shumë të famshme në TikTok. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Green: 23/04/2024 09:00

    Sh bukur,mund t'a ndërtonin kështu në Palasë!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta