Një 'shëtitje' rreth llavës së vullkanit në Islandë, droni 'ngrin' momentin përgjithmonë por shkrihet dhe përpihet nga flakët (VIDEO)

ISLANDË- Si një pikturë lëvizëse vullkani i Fagradalsfjall në Islandë, i cili shpërtheu në mars të këtij viti tërhoqi vëmendjen e adhuruesve të natyrës, aventurierëve dhe fotografëve nga e gjithë bota.

Një “shëtitje” me dron, rreth vullkanit dhe llavës së nxehtë vendosi të bënte Joey Helms një youtuber aventurier por... xhiroja nuk shkoi siç duhet.

Pamjet spektakolare që dhuroi llava e vullkanit, Fagradalsfjall kanë “ngrirë” përgjithmonë nga kamera e dronit, por ai ka shkrirë për shkak të temperaturave të larta dhe është përpirë nga flakët.

Megjithatë droni e kreu detyrën e tij deri në fund! Në videon e publikuar nga Halms, ai ka regjistruar edhe sekondën e fundit mbi llavën e nxehtë derisa... errësirë!

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit