Një tjetër destinacion rekreativ i shtohet Parkut të Liqenit, fusha tenisi dhe ambiente çlodhëse (FOTO)

Projekti në 3D i fushave të tenisit pranë Liqenit Artificial

Një tjetër hapësirë sportive do t’i shtohet Parkut të Liqenit në Tiranë. Pasi IMT në bashkëpunim me Policinë Bashkiake shembën ndërtesën buzë liqenit, Bashkia e Tiranës vendosi që këtë hapësirë prej 3600 m² të parkut, ta rikthejë në funksion të qytetarëve.

Projekti i ri parashikon që ta kthejë këtë zonë në një hapësirë model, totalisht të rikualifikuar dhe me terrene sportive tenisi, si dhe me një ballkon panoramik për të gjithë të apasionuarit pas fotove.

Brenda një kohe të shkurtër, hapësira prej  3600 m², aty ku sot njihet si "ish-fushat e tenisit" do të kthehet në pikën më të re atraktive në Parkun e Madh të Liqenit, si një destinacion sportiv, rekreativ publik për frekuentuesit e parkut.

Projekti parashikon dy fusha tenisi me pikë shërbimi me rol funksional dhe panoramik, dy tavolina ping-pongu, disa stola në formë shezlongu me pamje nga liqeni dhe një mol.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento

Komente

 • ARISTOTALES: 15/12/2020 10:45

  Paraprak! Uje zoti! Uje! Uje te paster! Ska oxyjgeni ne uje!

  Përgjigju
 • tironci: 13/12/2020 20:00

  Ka vizion ky hajdut muti, e ka shkerdhy tironen dhe sahatin e zduku

  Përgjigju
 • vera: 08/12/2020 18:00

  I PRISHE TE GJITHA FUSHAT E FUTBOLLIT NE TIRANE ME PALLATE ,,,DHE PO VAZHDON PRAPE TE SHKATARROSH EDHE SHTEPITE E VJETRA TIRANASE PER PALLATE,,,,E TANI NUK TE KA MBETUR ASNJE HAPESIRE NE TIRANE ,,,DHE PO PRISH EDHE TE VETMEN HAPSIRE TE GJELBER QE KISHIM NE TIRANE LIQENIN,,, PER FUSHA BASKETBOLLI,,,,SESI DO VIJE NJE PERSON QE BANON NE KOMBINAT--KINOSTUDIO--ASTIR--PORCELAN-YZBERISHT- PER TE LUAJTUR TEK LIQENI NJE ZOT E DI....

  Përgjigju
 • Vicidoli: 07/12/2020 21:46

  Erjoni shkatrroi Tiranen pa vizion... Tieanes i duhet nje vizionar se Falmut Noka me quteterim evropian

  Përgjigju
 • Opinione: 07/12/2020 21:22

  Punë e bukur!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rrëshqitja e dherave, pallati 6 katësh në Gjirokastër rrezikon shembjen! Banorët: Duam zgjidhje nga qeveria