Një tjetër e re shtatzënë humb betejën me COVID në Kosovë, shpëton foshja

Një tjetër e re shtatzënë ka humbur betejën me COVID në Kosovë. Një 36 vjeçare vdiq pas 1 dite që solli në jetë vajzën e saj. Ajo solli në jetë fëmijën më 1 shtator, ndërsa vdiq më 2 shtator. Sipas bashkëshortit të viktimës, Jeton Nimani nga Banja e Pejës së Istogut, gruaja e tij Vera Shotanaj u infektua me virus në një aheng familjar, e cila nuk ishte e vaksinuar me asnjë dozë të vetme. Derisa i njëjti thotë se është penduar shumë që nuk është imunizuar bashkëshortja e tij, raportojnë mediet kosovare. Fatmirësisht foshnja ka shpëtuar dhe është mirë.


Lajmi kryesor:

Kosovë, 21 viktima dhe 1278 raste të reja me COVID-19! Nënë e bir humbasin betejën me virusin


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Turqia mund të përmirësojë marrëdhëniet nëse Izraeli ndërmerr hapa për Palestinën