Një tjetër italian zëvendëson
teknikun De Biasi tek Shqipëria

Një tjetër italian zëvendëson<br />teknikun De Biasi tek Shqipëria
Tashmë që tekniku Italian De Biasi, ka lënë kombëtaren shqiptare dhe kjo e fundit ende nuk ka gjetur drejtuesin e pankinës kuqezi.
 
Ndërkohë SkySport Italia, shkruan se Shqipëria dëshiron ta zëvendësojë trajnerin Gianni De Biasi, me një tjetër Italian, Giancarlo Camolese.
 
Sipas mediave italiane, raportohet se Camolese ka pasur takim me zyrtarët e FSHF-së gjatë ditës së martë për të diskutuar lidhur me kontratën.
 
Italiani 56-vjeçar, Camolese e nisi karrierën si trajner tek torino, dhe më pas ka drejtuar shumë skuadra si, Reggina, Vicenza, Livorno, Pro Vercelli dhe së fundmi te Chiasso në Zvicër.
 
Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Sporti humbet mendjen brilante, Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli

Sporti humbet mendjen brilante, Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli