Një zemër që rreh për dy kombe, Berati solidarizohet me kombin italian (VIDEO)

Qytetarët e Beratit kanë bërë një gjest sa solidarizues aq edhe të bukur për vendin tonë fqinj Italinë për ditët e vështira që po kalon si pasojë e COVID-19. Në qendër të qyteti të Beratit pranë lagjes ‘Mangalem’ është vendosur një zemër e cila është veshur me ngjyrat e flamurit italian.

Vendi ynë sot ka bërë një muaj që kur u raportua rasti i parë i prekur me COVID-19, më datë 9 mars. Deri më tani raportohen 400 persona të infektuar, 154 të shëruar dhe 22 viktima.  

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

  • Hinglateri: 09/04/2020 09:56

    Bukur qytetari solidaritet

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nora Malaj: Hapja e çerdheve dhe kopshteve, sipas 3 pikave!