Njeriu i ndeshjes, UEFA vlerëson Ernest Muçin

Njeriu i ndeshjes, UEFA vlerëson Ernest Muçin

Ernest Muçi


Ernest Muçi ishte protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënonte dy herë në ndeshjen e parë në grup mes Legias së Varshavës dhe Aston Villës, duke u dhënë fitoren 3-2 polakëve.

Sulmuesi shqiptar u zëvendësua në minutën e 72-të, pasi kishte dhënë gjithçka dhe dopieta e tij ishte vendimtar në këtë fitore. Muçi për këtë paraqitje u vlerësua si lojtari i ndeshjes nga SofaScore me notën 8.5. Ai kishte 17 pasime kyçe dhe dy duele të fituara. Edhe UEFA vlerësoi sulmuesin e Kombëtares.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ E gjithë Varshava shqipton emrin e tij, Ernest Muçi shënon dopietë në Conference League! Ndëshkon dy herë kampionin e botës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Beleri në gjyq: Më privuat betimin, SPAK do të më dënojë për sa kohë i duhet Ramës! Gjyqtari: Kërkesat e rrëzuara mund t'i ankimoni

Beleri në gjyq: Më privuat betimin, SPAK do të më dënojë për sa kohë i duhet Ramës! Gjyqtari: Kërkesat e rrëzuara mund t'i ankimoni