NJOFTIM/ Rruga nacionale Kallpaq-Janinë e bllokuar deri në orën 22:00, shkak protesta që po zhvillojnë fermerët

NJOFTIM/ Rruga nacionale Kallpaq-Janinë e bllokuar deri në orën 22:00, shkak protesta që po zhvillojnë fermerët

Policia Kufitare greke ka njoftuar se deri në orën 22:00 të kësaj mbrëmje, rruga nacionale Kallpaq-Janinë do jetë e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët grekë.

Ndër të tjera, autoritet greke bëjnë me dije se lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla.

Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë (kamionë dhe autobuzë), nuk do lejohen të qarkullojnë në këtë hark kohor.

Lajmi në përditësim...

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kush e urdhëroi sulmin ndaj Izraelit?

Kush e urdhëroi sulmin ndaj Izraelit?