Njoftimi zyrtar i policisë: Plagoset me armë biznesmeni Sino Llanaj pas një konflikti të çastit, në kërkim persona të tjerë të përfshirë

1610528671_tirane.jpg

Policia ka sjellë versionin zyrtar të ngjarjes së ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e ish-parkut të autobusëve. Ngjarja ndodhi në orën 09:20 ku dyshohet se gjatë një konflikti të çastit është plagosur me armë Sino Llanaj, 45 vjeç i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu nga shkëmbimi i zjarrit është plagosur dhe një kalimtar i rastit me iniciale K.K., 42 vjeç i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Nga ana e Policisë janë ngritur pika kontrolli, po bëhet krehja e zonës, si dhe po kontrollohen pamjet filmike, për identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë në këtë ngjarje.

Në Komisariatin e Policisë Nr. 2 janë shoqëruar disa persona dhe vijon puna për kapjen e personave të tjerë të dyshuar të përfshirë në ngjarje.


Lajmi kryesor:

Ndërtuesi në Tiranë plagoset me armë zjarri! Të lënduar dhe dy të tjerë! VIDEO e sherrit të përgjakur! Reagon biznesmeni: S'kam lidhje, nuk kam qenë në kantier


E.M./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha