Noka: Basha harroi masakrën zgjedhore dhe shiti Berishën! Përçau PD në dy pjesë, për të shpëtuar lëkurën e vetë

Deputeti i PD-së Flamur Noka ka hedhur akuza të rënda ndaj Lulizm Bashës pas përjashtimin të Berishës. Ai tha se në një kohë që të gjithë flisnim dhe prisnin aksion ndaj ‘masakrës zgjedhore’, Berisha shiti Berishën dhe i nguli thikë pas shpine. Noka tha se ky vendim e ndau në dysh partinë vetëm për të shpëtuar lëkurën e tij.

“Mua nuk më shqetëson koston që merr Basha, por fati i forcën tonë politike. Ky është shqetësimi sot i të gjithë bazës dhe sikur të mos ketë ndodhur asgjë mbledh kryesinë se çdo diskutoje në komisionet parlamentare. Po si e harrove masakrën zgjedhore? Do i rrimë apo jo asaj masakre?  A kemi thënë se kemi përballë një regjim që na vodhi vota, pse nuk e përmendi kush regjimin e parlament? Si luftohet ky regjim me hartime e diktime? Regjimi ka përballje ne shesh ne parlament dhe jo me fjalime  e diktime. Nuk është puna se shiti Berishën, por i futi thikë pas shpine PD dhe e çau më dysh vetëm për të shpëtuar lëkurën e tij, nuk ka shpjegim tjetër”, tha Noka.     


Lajmi kryesor:

Përjashtimi i Berishës, Flamur Noka zbardh debatin me Bashën: I vuri shkelmin PD, partia po shkatërrohet! Kuvendi Kombëtar do mblidhet, anëtarësia ka më shumë fuqi se kryetari


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Helmimi masiv i qytetarëve në Krujë, PD kërkon të ndryshohet rendi i ditës në Kuvend, PS: Çështjet që diskutohen këtu nuk janë debate kafenesh! Mos e politizoni