Notari shqiptar mbyll garën në Lojrat Olimpike, nuk kualifikohet në gjysmëfinale! Bashkëkombësi nga Kosova 3 sekonda më i ngadaltë

Notari Kledi Kadiu që përfaqëson Shqipërinë në Lojrat Olimpike nuk ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të 100 metrave stil i lirë. 18-vjeçari që garoi në baderinë e tretë u rendit në vendin e pestë me kohën 51.65 sekonda. Në listën përfundimtare Kadiu u rendit në vendin e 52 nga 70 notarë në këtë disiplinë, ndërsa në gjysmëfinale kalonin 16 më të mirët.

Sakaq edhe notari i Kosovës në 100 metra stil i lirë Olt Kondirolli, i cili garoi në baderinë e parë u rendit i dyti, por me afërsisht 3 sekonda më i ngadaltë se bashkëkombasi i tij Kledi Kadiu. Në listën përfundimtare Kondirolli zuri pozicionin e 64.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Reshje dëbore dhe erëra të forta, bllokohen disa rrugë fshatrash në Elbasan, pa energji elektrike disa të tjera