Noval Diagnostik hap qendrën e re të testimeve COVID pranë stacionit të METRO në Korçë

Noval Diagnostik hap qendrën e re të testimeve COVID pranë stacionit të METRO në Korçë

Të udhëtosh me autobusët luksoz të kompanisë ndërkombëtare METRO, por edhe të kesh mundësinë e kryerjes së testeve për COVID-19 në pikën ku blen biletën e udhëtimit, ndodh vetëm në Korçë.

Laboratori NOVAL DIAGNOSTIC, pas hapjes së laboratorëve në pikat kufitare në gjithë vendin për kryerjen e testeve për koronavirus, së fundmi ka arritur një marrëveshje dhe me Kompaninë Ndërkombëtare të Transportit të Udhëtarëve, METRO.

Konkretisht në qytetin e Korçës, në stacionin e METRO, Noval Diagnostic ka çelur dhe pikën më të re të testeve COVID-19, PCR, Rapid Test dhe Testin Serologjik. Çdo qytetar që do të udhëtojë me autobusët luksozë të kësaj kompanie për në Greqi, Turqi, apo linjat Athinë, Sekanik, Katerini, Volos, Stamboll dhe së shpejti drejt qytetit Bremen në Gjermani, në stacionin e METRO në Korçë do të gjejë dhe laboratorin Noval Diagnostic, ku në momentin që rezervon biletën e udhëtimit, kryen dhe testin e më pas niset drejt destinacionit, pa pasur vonesa apo ndalesa në pikat kufitare.

Krahas udhëtimit komod, të shpejtë dhe të sigurt e nje staf te kualifikuar, si dhe me automjete me standarde të larta komoditeti e sigurie, Metro tashmë në stacionin e saj në Korçë, u krijon mundësinë udhëtarëve, që nëpërmjet laboratorit "Noval Diagnostic" të bëjnë dhe testet për COVID-19.

Disa muaj më parë, laboratori Noval Diagnostic hapi qendrat e testimeve edhe në pikat kufitare Hani Hotit, Qafë-Thanë, Kakavijë, Kapshticë, Rinas dhe Morinë. Ndërsa për të gjithë ata që udhëtojnë drejt Kosovës, një pikë tjetër testimi e Noval gjendet në Rrugën e Kombit, pranë NBT Oil,

Filialet e Noval Diagnostic janë të hapura 24 orë dhe Rezultatet dalin për 15 minuta, në shqip e anglisht dhe njihen nga çdo autoritet kufitare. 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt të Edi Ramës dhe të PS-së

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt të Edi Ramës dhe të PS-së