Nuk deklaroi 42.300 euro që kishte në bagazhe teksa kalonte në Rinas, nën hetim 49 vjeçari, drejtues i një universiteti privat në Tiranë

Nuk deklaroi 42.300 euro që kishte në bagazhe teksa kalonte në Rinas, nën hetim 49 vjeçari, drejtues i një universiteti privat në Tiranë

Aeroporti i Rinasit

TIRANË- Një 49-vjeçar është vënë në hetim pasi u kap duke dalë nga aeroporti i Rinasit drejt Romës me 42 300 euro, të cilat ai nuk i kishte deklaruar. Mësohet se bëhet fjalë për J.M, 49 vjeç, banues në Tiranë, drejtues i një universiteti privat. Ndaj tij rëndon akuza për r veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

"Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, në vijim të kontrolleve të shtuara, në dalje  kanë kaluar për kontroll të detajuar  bagazhet e shtetasit J. M., 49 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit  të bagazheve të këtij shtetasi janë gjetur   dhe sekuestruar 42 300 euro, të cilat ai nuk i kishte deklaruar, sipas përcaktimeve ligjore.   

Në vijim të veprimeve  shtetasi J. M., 49 vjeç, banues në Tiranë, u procedua penalisht dhe ndiqet në gjendje të lirë për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.  Materialet i kanë kaluar për veprime të mëtejshme Prokurorisë së  Rrethit Gjyqësor Tiranë", thuhet në njoftim. 

Ndërkohë më herët për të njëjtën vepër penale është arrestuar në Durrës një 35-vjeçar pasi ka tentuar të fusë në Shqipëri 33 mijë euro të padeklaruara.

B.K./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Emigranti: 28/01/2023 15:28

    Me kete qe beni me popullin emigrant ne shqiperi sdo prur kokerr leku Po qelbesirat politikan te gjith paret e vjedhura ne amerik i cojn dhe ju gek se beni Shqipeia e pasur me naft por nafta shkon jasht shtetit dhe paret i marrin hajduterit politikan Dhe populli naften e blen me shtrenjt se ne europ

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re