Nuk ia del prej 2 vitesh, Milan sonte për të thyer Fiorentinën! Vjolët luajnë pas vdekjes së Barones! Strakosha synon të ndalë United

Fiorentina-Milan sontë në orën 20:45 është një nga përballjet me interesante të javës së 30 të Seria A, që rikthehet pas pushimeve të kombëtareve. “Djalli” vjen pas një seri rezultatesh pozitive dhe kërkon 3 pikët për të siguruar vendin e dytë, në një kohë kur është 14 pikë më pak se Interi kryesues.

Me rëndësi është nëse Milan do ta rinisë aty ku e ndërpreu, të fitoret, por fusha e Firences ka qenë e vështirë për të gjithë kundërshtarët. Aq më shumë kur Fiorentina kërkon të mbesë në zonën që lufton për një vend në Europë. Në dy sezonet e fundit Milan ka dalë i mposhtur në Firence, ndërsa sonte vjolët luajnë për herë të parë pas vdekjes tragjike të drejtorit sportiv Barone, ndaj i gjithë ambienti dëshiron ta nderojë me një fitore.

Në fushë sonte zbret edhe Barcelona, që kërkon të blindojë vendin e dytë në një kohë kur me shumë entuziazëm, pasi eliminoi Napolin në Champions dhe ka dy fitore radhazi në La Liga. Kundër Las palmasit në Katalonjë kërkon të 3-ën, por shqetësues vijon fakti se të dëmtuar janë Balde, Christensen, Gavi, Pedri dhe De Jong.

Në Premier League Bretfordi i Strakoshës pret në orën 21:00 manchester United që tani duket i ringjallur dhe që shpreson të kualifikohet në Champions League. Nëse ky objektiv duket të arrihet atëherë nuk ka asnjë opsion tjetër veçse fitores.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lezhë/ Aksidenti i frikshëm në superstradë, përplasen 2 makina! Njëra përfundon në parkingun e lokalit e dëmton 8 të tjera

Lezhë/ Aksidenti i frikshëm në superstradë, përplasen 2 makina! Njëra përfundon në parkingun e lokalit e dëmton 8 të tjera