Nuk justifikoi asnjëherë shifrën e majme të kartonit, presidenti i Barcelonës: Duam rinovimin me Dembele-n

Nuk justifikoi asnjëherë shifrën e majme të kartonit, presidenti i Barcelonës: Duam rinovimin me Dembele-n

U ble për më shumë se 130 mln euro, por Ousmane Dembele ka treguar pak te Barcelona. Megjithatë, pavarësisht edhe fakteve se më shumë ka qenë i dëmtuar dhe në verë i përfundon te kontrata, te Barcelona besojnë sërish te francezi. Për situatën e sulmuesit ka folur së fundmi Joan Laporta.

Presidenti i Barcelonës, i intervistuar gjatë programit Els Matins në TV3 tha: “Ai është një lojtar që më emocionon, për mua ai është më i mirë se Mbappe dhe do të doja shumë që ai të qëndronte”.

Kontrata e francezit është gati të skadojë dhe hipoteza e lamtumirës bëhet konkrete. Megjithatë, numri një i katalanasve deklaron: “Dembélé dëshiron të qëndrojë, ne kemi një marrëdhënie të mirë dhe duam gjithashtu që ai të qëndrojë. Por këto janë situata që kërkojnë negociata, përfaqësuesit e tij kërkojnë më të mirën për të dhe ndonjëherë përpiqem të bëjeni të qartë se më e mira nuk janë vetëm paratë.”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)