Nuk justifikoi burimin e të ardhurave për një apartament, KPK shkarkon gjyqtarin e Shkodrës, Albano Çepelen

Gjyqtari Albano Çepele përpara trupës së KPK

Ngel në vettingun në drejtësi gjyqtari i Shkodrës, Albano Çepele.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka arritur në këtë vendim pasi evidentoi probleme me pasurinë.

Sipas saj, Çepele nuk mundi të justifikojë burimin e pasurisë për blerjen e një apartamenti, për veprime korruptive dhe probleme me profesionalizmin.

Problem edhe gjendja shëndetësore, pasi gjyqtari Çepele vuan nga një sëmundje që i vështirëson aktivitetin fizik.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

 • Lali: 20/11/2020 14:04

  Komision I njeaneshem!pse nuk eshte shkarkuar dhe mbahet perseri ne pune? Vate Staka nje super hajdut qe ka mbyllur shum qeshtje te krimineleve e gjob venesve,jane shkarkuar disa prokurore qe nuk eshte dashur te shkarkoheshin dhe mbahet nje gjob venes ordiner.

  Përgjigju
 • Ligji: 20/11/2020 12:48

  Po Kujtim Lulin pse e shtyte sot? Turp qe doni ta mbani edhe nje dite me teper ne drejtesi. Veting me orientim partie

  Përgjigju
 • LORA: 20/11/2020 10:37

  Lajm i mire, ne procesin e pandalshem te crrenjosjes se te keqes ne sistemin e drejtesise.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha