Nuk ka asnjë surprizë, Luiz Ejlli shpallet fitues i Big Brother VIP 2 (VIDEO)

Nuk ka asnjë surprizë, Luiz Ejlli shpallet fitues i Big Brother VIP 2 (VIDEO)

Luiz Ejlli në momentin kur u shpall fitues

Nuk ka asnjë surprizë.  Luiz Ejlli është shpallur fitues i këtij edicioni të “Big Brother VIP Albania 2”, duke fituar çmimin prej 100 mijë eurosh. Ishte Kristi ai i cili u përball “kokë më kokë” me Luizin, por mori vendin e dytë, dhe ashtu siç pritej u shpall fitues këngëtari nga Shkodra. 

Luizi shkoi në finale bashkë me Efin, Dea Mishel dhe Kristin. Dea Mishel ishte finalistja e parë e eliminuar, e pasuar nga Efi. Prej 133 ditësh, Luizi i ka dhënë këtij spektakli emocione pafund. Lot gëzimi, trishtimi, supriza pafund, histori, lojë e fortë, strategji, miqësi brenda shtëpisë, por edhe dashuri. Kanë qenë këto disa nga emocionet e forta që Luizi, protagonisti kryesor i këtij formati, dhuroi gjatë gjithë kësaj kohe për publikun shqiptar.

Ashtu siç e kishte paralajmëruar që prej fillimit të këtij edicioni të Big Brother Vip, Luizi Ejlli më në fund bëri realitet “ëndrrën” e tij duke fikur edhe dritat e shtëpisë dhe duke i dhënë fund edhe këtij edicioni të Big brother Vip Albania. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:38
Përveç 100 mijë eurove, Luiz Ejlli merr një tjetër ‘fitore’! Do bëhet pjesë e produksionit së Top Channel

1683106168_luizejlli.jpg

Rrugëtimi i Luiz Ejllit në Big Brother VIP përfundoi, por duket se një tjetër derë është hapur për të. Përveç çmimit të madh prej 100 mijë euro që Luizi fitoi, ai do të bëhet edhe pjesë e produksionit të Top Channel.

“Tanimë Top Channel nuk do të të lëshojë, do jesh pjese e produksionit”,tha Arbana.

Ora 08:18
E kishte ‘parashikuar’ që në fillim, veprimi i fundit i Luizit në shtëpinë e Big Brother Vip

Ashtu siç e kishte paralajmëruar që prej fillimit të këtij edicioni të Big Brother Vip, Luizi Ejlli më në fund bëri realitet “ëndrrën” e tij.

Prej kohësh ai ka thënë se nëse shpallet fitues i këtij edicioni, ka dëshirë të fikë dritat e shtëpisë. Pas shpalljen së Luizit si fitues, ai hyri sërish në shtëpi dhe fiku dritat e shtëpisë më të madhe në Shqipëri. Me këtë gjest përfundoi edhe edicioni i dytë i BBV.

K.T./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tani: 08/05/2023 09:52

  Hani mut itesh tu i ra me shpull bythes si i thoshte luizi efit.Fitoi me reali aty dhe deshtuan aktorat ato qe hiqeshin si dikush qe sjane.Luizi tipiku shqiptar banal,mizogjin mungese kulture e tmershme dhe mungese e theksuar karakteri ngaqe pabesia dhe paburreria vijne si pakete qe ne lindje tashme ne shqiperi skam pse ja rreshtoj keto.

  Përgjigju
 • Tirane: 08/05/2023 02:02

  Prince Charlie kurorzohet mbret ne angli e Luisi shpallet mbret ne shqiperi ne te njejten dite.

  Përgjigju
 • Bledi: 07/05/2023 21:52

  Tamam Zar qenke, e paske pasur mamin punëtore te madhe, edhe motrën do ta kesh Zareshe besoj

  Përgjigju
 • Injoranca nuk mbaron: 07/05/2023 18:32

  Bota është më e madhe se Luizi e topqeni. Në Shqipëri këta luajnë lojë injorante për shikuesit dhe kujtojnë se kanë kap dicka e janë dikushi por pervec budallëkut të tyre s'kanë asnjë gjë tjetër. Dëmi i shkaktohet Shqipërisë dhe shqiptarëve që kanë lënë këta të shpresojnë se do ju rregullojnë jetën.

  Përgjigju
 • Per miitantin: 07/05/2023 18:05

  O militant, se harrova jo vetëm motrën por cfare te kesh femra ne shpi. Tregoje emrin legen mos jep pseudonime

  Përgjigju
  • Zari: 07/05/2023 21:15

   Ja dhe tigri tastieres qe fryhet e bohet trim. Do dhe emra pale. A e do emrin, adresen e ku pi kafe?? Pyet ate qe ke ne shpi se e ka pa mir tavanin e shpis time

 • eli: 07/05/2023 16:28

  Urimet me te perzemerta luizit uroj te jete i lumtur ai djale njerez pa gabime nuk ka askush nuk eshte perfekt uroi qe disa persona te paafte dhe te keputur nga jeta mos te hedhin me vrer mbi kete djale e kuptojme edhe xhelozin se fama leku koncertet fansat ai per momentin eshte ne maje jo sepse eshte i paafte perkundrazi ai arriti ti marr zemren shumices prej shqipetarve dhe sa per ata qe shajne kiaren me fjale te keqia cdo njeri ka pasur nje jete dhe eksperienca se po beni moral sikur grat qe keni ne krevat dhe motrat ne shtepi i keni virgjeresha hahahahahahah ik se lat nam hiqni dore nga mellefi dhe zilia dhe me besoni do jeni me te lumtur gjithkkush do jetoi fatin e tij

  Përgjigju
 • Boss: 07/05/2023 15:33

  Këngëtar si, Noizy, Dafina Zeqiri, Alban Skenderaj dhe shumë të tj.jenë me luizin dhe ju që e shani luizin nuk dini të jepni vlera dhe ju do t'a shkatrroni këtë vënd dhe jo ai 95% që do luizin pra sic e tha luizi:nëse më keni gjykuar ,inati ju u shtoftë dhe ka të drejtë inati të ju shtohet dhe të pellçisni ishalla

  Përgjigju
 • Luisleoni: 07/05/2023 14:02

  Laj borxhet e miellit tani.

  Përgjigju
 • LuizDelli: 07/05/2023 13:09

  Mjere Top Channel qe promovon njerez pa vlera.

  Përgjigju
 • Genti: 07/05/2023 12:53

  Ketu shpërndajnë sufllaqe edhe pwr te share dhe folur keq për Luizin. Te fala bëjini motrave dhe grave te shtepise ju qe flisni keq per kete djale.

  Përgjigju
  • Genti bundra semaforeve: 07/05/2023 21:17

   He mer trimosh. Motres tate i boj un te fala se si cdo nate do shikoje tavanin e shpis time. Vetem nje te keqe e ka ama. Vjen pak ere qep e pjerdh shume sa here i hyn thelle.

  • Militanti motres: 07/05/2023 14:51

   Gento motren ty dhe Luisit.

 • Agushi nga Çepani: 07/05/2023 12:47

  Top Qenefi promovoi nje njeri mashtues drogaxhi,genjeshtar,llafazan idiot qe u kthye ne nje kavie eksperimentale qe tallen bythen zonjat hoxha,regjizori grifsha arbana pordha dhe u cmenden njerzit idiota ne shakate tane kripe te luiz koke duçe

  Përgjigju
  • Boss: 07/05/2023 15:15

   Mëso të ë shkruash njëher o mi kanali

 • Çapaçuli: 07/05/2023 12:04

  Ndaj reagimeve te atyre qe “vlerat i gjejne” tek Olta, Dea,Tea e kompani dhe jo tek Luizi. Big Brother eshte nje laborator njerzor dhe qe ne miniature sheh shoqerine e vendit ku zhvillohet. Kete edicion ky Big Brother tregoi se fundmi qe produksioni ka shkelur me dy kembet rregullat e kompanise,sepse eshte perfshire vete ne loje,duke bere favore dhe mbajtur qendrime te njeanshme ndaj banoreve. Ne kete “laborator”u bene shume eksperimente nga produksioni ,i cili i perdorte banoret si”kavie”dhe i vetmi qe nuk e pranoi kete,por “luftoi” deri ne fund .ishte Luizi. Luizi,nuk e lejoi produksionin qe t’a perdorte dhe t’a shkaterronte ate edhe pse produksioni perdori shume nga banoret per t’ja arritur ketij qellimi. Pikerisht,karizmatika e tij,humori i tij,energjia e tij dhe “padrejtesite” qe produksioni i bente,e ngjiten ate ne majen e “Olimpit” ,si njeriu më i dashur e më popullor i ketij programi aspak edukativ,por pikerisht fenomeni Luiz iu çorri masken edhe ne kuadrin e nje loje,si perfaqesuesi moral i nje populli qe çdo dite ndeshet me padrejtesite,pushtetit dhe pushtetareve,por dhe gjithe sherbetoreve te tyre ,qe per “nje cope buke” bejne gjithçka duke u “shitur e blere” lehtesisht. Luiizi,eshte modeli qe duan njerzit,i hapur dhe i sinqerte,i ashper dhe i drejtperdrejte,karizmatik e orator, i dashur dhe i qeshur,i kenges dhe i humorit,njeriu i pashtershem i energjise dhe i ndjeshmerise maksimale. Luizi meritonte te fitonte brenda nje loje “te piset”te produksionit”,ketij “laboratori legal njerzor”dhe ai iu pershtat kesaj loje,ketij eksperimenti me shume se kushdo tjeter,duke nxjerr ne pah personalitetin e tij te fuqishem ,karizmatik dhe me vlera dhe kete e shpalosi me se mire “ne lufte” me figura e karaktere pa fund qe iu kundervune nga fillimi deri ne fund dhe qe ishin “te perkedhelurit” ,modelet e deshiruara te produksionit,qe katapultuan me ndihmen e tij deri ne finale,por qe nuk mund te ç’benin ate qe donte shumica ne kete Big Brother dhe duke qene se nuk kishin alibi per t’a ndalurperpara votes popullore,e shpallen fitues si nje triumfator te ketij formati.

  Përgjigju
  • Luani: 07/05/2023 17:01

   O “bosho”, duhet te komentosh me shpesh se qenke i lezetshem.

  • Boss: 07/05/2023 15:40

   Ti i dashur i kamufluar si luan por një "pulë" kot flet nuk e njef,1-nuk eshtë dhendër i xhozit, ti që flet për taksapaguesit tani Edi Rama dhe lali Eri po hanë bukë me taksat e shqiptarve dhe ai fitoi lekë me konkurset dhe kishte shkuar për studime atje me viza dhe ai ka 3 pashaporta dhe nuk ka shkuar ilegalisht apo dicka e tillë.2-ai humbi diplomën sepse nuk kishte një kabinet dhe nuk kishte aktivitet si noter,por punoi te keshi dhe nuk mund të flasësh pa ditur,ti që ke i aftë për punë na fol pak për punën që bën apo nuk ke dhe kujton se të gjithë janë si ti por ti je i paaftë dhe nuk do njëri veç veten tënde

  • Luani: 07/05/2023 15:07

   Nuk pertove mo? Tre faqe hartim per dhendrin e Jozit? Nje analfabet qe bente qejf ne Paris me leket e taksapaguesve shqiptare? Nje analfabet qe e bene noter dhe i humbi vula. Nje vulehumbur qe perfaqeson te gjithe militantet partiake: me hidh nje kocke qe te kendoj si te duash ti, me hidh nje kocke qe te brohoras per ke te duash ti, me hidh nje kocke qe te martohem me ke te duash ti. Njerez te paafte per pune qe dine vetem te merren me intriga e kotesira.

 • Shoku: 07/05/2023 11:11

  Shko e laj borxhet e miellit Luiz

  Përgjigju
 • AltinTop: 07/05/2023 10:07

  Ky program bashke me ndjekesit e tij na ka treguar se perse Shqiperia nuk ecen perpara…

  Përgjigju
  • Boss: 07/05/2023 15:19

   Ha mut ha mir

 • Realist: 07/05/2023 08:45

  Emision qe ndiqet me se shumti nga grupmosha mbi 60 vjec (brezi i zborreve) per te kaluar kohen ne degjenerim moral me klloune cirku. Nderkohe te rinjte mesojne gjermanisht.

  Përgjigju
  • genti: 07/05/2023 08:57

   hahah ,fiks

 • Pune: 07/05/2023 08:44

  Mbaroi kanceri i shoqerise? Nje idiotsi.

  Përgjigju
 • Vetem perpara: 07/05/2023 08:44

  Ky program eshte misherimi i vertete se cfare populli jemi. E ka thene mjft bukur, sakte e qarte profesor Perparim Kabo! Ky popull jemi, kete gen kemi tamam sic e thote populli siç je prere do grisesh. Fitimtari ka qene dhe do jete nje llapazan, nje njeri qe as ka bere as kurre ska per te bere prokopi, me plot vese qe per nje shoqeri europiane jane defekte karakteri. Cfare beri ai keto muaj….intriga, dhune, mashtrime, dominance prej fodulli e plot e plot e plot te tjera. Çfare mori….i mori te gjitha fame, para, cmenduri nga populli hajva e ne fund fare edhe martese me tamtame me eskorte me polici, edhe me ate mafjozin e vogel qe beri show e fushate ne nje “spektakel”. Shyqyr zotit qe na e uroj per fitore lal plehin edhe arbana me top qenefin. Hajt suksese ne jete te gjitheve.

  Përgjigju
  • Boss: 07/05/2023 15:19

   Luiz Ejlli tregoi një shëmbull të mirë për rininë,që kur ke prekur fundin duhet të jesh i fortë,të kesh vetëbesim,të tregohesh guximtar dhe jo frikacak si ju që r shani luizin dhe nuk keni arritur asgjë në jetë dhe keni inat dhe siç e tha luizi inati ju shtoft.

 • duka: 07/05/2023 08:15

  program pika hallit u cmernden burra e gra mbas luizit.....ikni mer na leni rehat mos na e nxirrni me ne tlevizore ket gogolin se na e shpifi.....mashtrusa te kalibrit te larte

  Përgjigju
 • Berti: 07/05/2023 06:45

  Intrigant ,mashtrues ,fyes,ky eshte fituesi i parapregatitur i TOP Cenel,loj e pist e tij.

  Përgjigju
  • Jari: 07/05/2023 07:21

   Sic jane shumica e atyre qe ne si popull kemi votuar ne pushtet. Kete vlera duam, keto njerez duam te shohim fitimtar, shqiptari do fitimtar te fortin, genjeshtar te zotin, intrigant të zotin, qe mbasi ben te keqia, ti thot 'ama bravo, ishte i zoti'. Mos u zhgenjeni se Luisi fitoj eurot prej TCh, politikanet hajn buke nga taksat tona.

 • Bravi: 07/05/2023 03:39

  Shume lojtar i zoti , bravo

  Përgjigju
  • S´bravi: 07/05/2023 08:30

   Se kuptoj ku eshte loja ktu? Ha, pi, fli, jo te thashe, jo me the etj. Ky eshte nje experiment social, jo loje. pse u shty kur dihej fituesi qe javen e pare? Kuptohet vetem per fitime qe ne fund i paguajne qytetare!

 • Iris: 07/05/2023 02:14

  Me ne fund! Shpetoi dhe Shqiperia nga BBV!!

  Përgjigju
  • Bim: 07/05/2023 07:08

   Shpresojm qe mos te ket nje Bbv 3 por e di qe eshte enderr

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Vendimet e qeverisë: FSHZH do të zhvillojë projektin e kompleksit të stadiumit “Skënderbeu” në Korçë

Vendimet e qeverisë: FSHZH do të zhvillojë projektin e kompleksit të stadiumit “Skënderbeu” në Korçë