Nuk ka më 'Bulevard Blu' në Kamëz! Investimi në rrethrrotullimin qendror, Rakip Suli 'zbret nga kali' Xhelal Mziun

Rrethrrotullimi qendror ne Kamzë pas investimit

Hyrja e Kamzës nuk do të jetë më e njëjta si dikur, nëpërmjet 'Bulevardit Blu', i tillë prej vitesh që kur atë e drejtonte në fillimet e tija ish-kreu i Bashkisë, Xhelal Mziu. ReportTv mëson se Bulevardi Blu do të quhet shumë shpejt Bulevardi 'Nënë Tereza' dhe në sheshin qendror të Kamzës do të vendoset një statujë e humanistet së madhe shqiptare

Nërsa rrethrrotullimi qendror nuk ka më djalin me kalë por është rikthyer në një hapësirë të gjelbër.

Këtë ndryshim e ka prezantuar kreu i Bashkisë, Rakip Suli i cili duket se e ka "zbritur nga kali' rivalin e tij të dikurshëm kur ishin përballë njëri-tjetrit për postin e kryebashkiakut.

Si ishte më parë rrethrrotullimi

K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?

Komento

Komente

 • Iris: 12/05/2021 01:43

  Qe po e rregullojne,mire bejne,po pse ja nderuan emrin?! //Bulevardi Blu// ishte nje emer i bukur.Me vjen keq t'a them, por duke e vendosur emrin dhe bustin e Nene Terezes kaq shpesh dhe kaq vend e pa vend,na e bete si emrin e Enverit dikur qe u be i padurushem: uzina Enver,UT-Enver,shkolla ushtarake E.H.,porti E.H.,pa llogaritur statujat dhe bustet.Tani dikush mund te thote qe ,si guzon te krahasosh Enverin me S.Terezen!Nuk po i krahasoj,verejtja eshte vetem per shperdorim te emrit.Nuk ka figura te tjera te medha Shqiperia, qe te viren dhe emrat e tyre?!

  Përgjigju
 • kamzaliu: 11/05/2021 17:53

  o ti qe ly floket me kena po rregullo rrugen per tirane se eshte bo copa o hajdut me cizme ,leje fasadat e shatrvanet

  Përgjigju
 • Tim: 11/05/2021 17:24

  Shume mire eshte qe vendi te hapet qe njerezit te levizin lirisht dhe demokracia te jete e plote.vivre la démocratie on Albanie

  Përgjigju
 • haha: 11/05/2021 16:31

  o kipeee haahgaghgaga o gjigand hgahgahgahgaa

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nishani: Presidenti të zgjidhet nga populli, të futen referendumet! Duhen reforma të thella kushtetuese për ndryshimin e vendit