POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Nuk ka surpriza, Reali i Madridit kualifikohet në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit

Lazio kualifikohet në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, pasi mposhti Interin pas penalltive 4-3. Koha e rregullt përfundoi pa gola, në shtesën Lazio kaloi në avantazh me Ciro Immobilen, por në minutën e 122-të, Interi fitoi një penallti, të cilën Icardi e ktheu në gol duke barazuar.

Nga pika e bardhë, nga pesë penalltitë e goditura, Lazio u tregua më e saktë duke shënuar katër herë, ndërsa Interi realizoi vetëm tre goditje të sakta, falë edhe paraqitjes mjaft të mirë të portierit shqiptar, Strakosha që mbron ngjyrat e ekipit lacial.

Ndërkohë që edhe Reali i Madridit fiton sfidën e dytë ndaj Gironas në çerekfinalet e Kupës së Spanjës duke u kualifikuar në gjysmëfinale. Pas suksesit 4-2 në ndeshjen e parë, Reali mbrëmë fitoi edhe sfidën e dytë 1-3 duke prerë biletën e gjysmëfinale. Përpos Realit në gjysmëfinale janë kualifikuar edhe Valencia, Real Betis dhe Barcelona.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento