Nuk mbanin maskat në rrugë, policia gjobit 727 qytetarë në 24 orë (VIDEO)

Pavarësisht se kemi pasur një numër të lartë të të infektuarve me koronavirus, qytetarët shqiptarë ende nuk janë sensibilizuar mjaftueshëm që të mbajnë maskat në rrugë.

Vetëm gjatë 24 orët e fundit në të gjithë vendin, policia e shtetit ka gjobitur 727 qytetarë.

Ata u gjobitën me 3000 lekë, shumë e cila do tu faturohet tek energjia elektrike.

Ndërkohë 10 qytetarë janë shoqëruar në komisariat pasi refuzuan që të tregonin mjetet e identifikimit.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ambasadorja Kim apel Metës, Tushës dhe Ruçit: Gjykata Kushtetuese funksionale deri më 31 dhjetor