Nuk ndalet Dua Lipa! Artistja e parë në histori me pesë këngë me nga 2 miliardë dëgjime në Spotify

Nuk ndalet Dua Lipa! Artistja e parë në histori me pesë këngë me nga 2 miliardë dëgjime në Spotify

Dua Lipa

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj. Këtë herë 28-vjeçare ka arritur që të jetë e para artiste femër që ka pesë këngë me nga dy miliardë dëgjime në Spotify.

Konkretisht, këngët që ia kanë dhënë këtë piedestal këngëtares janë hitet: “Neë Rules”, “Levitating”, “Don’t Start Now”, “One Kiss” me Calvin Harris dhe “Cold Heart” me Elton John.

Lajmin fillimisht e bëri të ditur baba i saj Dukagjin Lipa me anë të një Insta Story dhe më pas vet Dua e cila e rishpërndau postimin në profilin e saj.

Xh.K//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Gjeni pak kohë për ndjenjat...çfarë thonë yjet për ju sot

Gjeni pak kohë për ndjenjat...çfarë thonë yjet për ju sot