Nuk njihen më! Si kanë ndryshuar dy vëllezërit e grabitjes në Rinas! Rama: Veç koronavirusit, policia në betejë me llumin e kësaj dynjaje

TIRANË - Kryeministri Edi Rama përgëzoi punën e policisë që ditën e djeshme arrestoi vëllezërit nga Elbasani, Klement dhe Eldi Çala, të dyshuar si organizatorë të grabitjes në aeroportin e Rinasit në 2019-ën.

Kreu i qeverisë përmes një video nga momentet e arrestimit të tyre, thotë se policia u sekuestroi 130 mijë euro dhe tre armë zjarri.  Shefi i mazhorancës thotë se krahas kontributit në përballimin e situatës me koronavirusin në Shqipëri, policia vijon betejën e saj për arrestimin e të kërkuarve.

"Dje Policia e Shtetit u hodhi prangat organizatorëve të grabitjes së aeroportit të Rinasit qershorin e shkuar dhe u konfiskoi 130 mijë € si edhe tre armë zjarri. Respekt për uniformat blu që krahas kontributit të jashtëzakonshëm në frontin e luftës me armikun e padukshëm, vijojnë betejën me llumin e kësaj dynjaje", shkruan Rama.

Klement dhe Eldi Çala u arrestuan dje në mëngjes në gjumë, në një vilë në Qesdarak të Kavajës, ndërsa akuzohen për një sërë grabitjes të ndodhura në rrugën e Rinasit dhe atë brenda aeroportit. Në video shihet se sa shumë kanë ndryshuar vëllezërit nga Elbasani, nga fotoja në të cilën ishim mësuar t'i shihnim, në atë që policia kishte publikuar kur ishin në kërkim. Të dy vëllezërit tashmë japin përshtypjen e "dy vëllezërve besimtarë muslimanë" pasi janë me mjekër.

Klement Cala

Eldi Cala

G.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?

Komento

Komente

 • Haxhiu: 22/03/2020 08:45

  Mire qe na vodhen por tani na duhet ti ushqejme dhe te kujdesemi per shendetin e tyre per shume vjet .I lumte policise per dhuratat qe na ben .

  Përgjigju
 • Palikari: 21/03/2020 09:37

  Me duket se policia ka ber gabim. Njeri prej tyre esht gazetari i top chanel. Idro Seferi Beograd. Hahaahahah...

  Përgjigju
 • zana: 21/03/2020 00:01

  NJEREZIT PO SHKOJNE DREJT KRIMIT DHE droges,,,sepse politika eshte fajtore qe nuk hap vende pune,,fabrika,,,dhe nuk rrit rrogat e pensionet,,por e ka mendjen vetem te pasurohet me ppp,tendera,,koncesione,,,..TI JE LLUMI++MUTI I KETIJ KOMBI EDI RAMA BASHKE ME MUTERIT E TJERE TE PARTIVE TE TJERA....

  Përgjigju
  • TIRONA: 14/04/2020 11:38

   Vetem nje zagar pederast shpellar mund te flase keshtu!

  • Bert: 22/03/2020 10:20

   Shume e vertete

  • Lushnjari: 21/03/2020 09:28

   Ik ore vlonjat kafshe fshatare me emer femre

 • Tani: 20/03/2020 14:34

  Ju lumtë.

  Përgjigju
 • Toni Tirane: 20/03/2020 14:23

  Ti kishit heq qafe keta kriminele direkt

  Përgjigju
 • Ligji: 20/03/2020 12:10

  Perse nuk i asgjesuat fizikisht gjate aksionit? Kujt i hyjne me ne pune keta ne burg ne kete periudhe krize pandemie. Keta duhen zhdukur si rrace e si fare.

  Përgjigju
 • Aman aman: 20/03/2020 11:15

  Cfare sekuestrohen nga krimi ne para te kalojne ne shendetsi,sot me shume se kurre.

  Përgjigju
 • Erik: 20/03/2020 10:12

  As me foto perpara s'do i dallonte policia, ndryshe ne foto, ndryshe ne realitet. Bravo per arresitimin e tyre.

  Përgjigju
 • Drejtesia: 20/03/2020 09:55

  Per 4-5 vjet dalin dhe kane nga 5 milion euro ne xhep , bravo djema

  Përgjigju
  • Kafsha: 21/03/2020 09:29

   Pa 45-50 vjet nuk dalin

  • Ehhh: 20/03/2020 11:59

   Sidomos ne keto kohe karantimi, njelloj eshte si ne burg si jashte.×

Lajmi i fundit

John

Maturantët protestë në Gjirokastër: Provimi ka qenë një skandal, ushtrimet janë marrë fotokopje nga testet e Cambridge