Nuk përmbahet Kryemadhi: Kim le të shkojë te mami i vet! Unë të shkrij, të vras, të djeg

Nuk përmbahet Kryemadhi: Kim le të shkojë te mami i vet! Unë të shkrij, të vras, të djeg

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi

TIRANË- Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nuk ëhstë përmbajtur kur është pyetur për ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim. Duke folur me një gjuhë më keq se Sali Berisha, Kryemadhi ka pasur një deklaratë të shëmtuar për Kim, lidhur me deklaratat për blerje votash.

“Po te mami vet le të shkojë dhe ajo pra. Le të shkojë dhe ajo me lekët e Edi Ramës. Jo po del, kush të dojë le të dalë. Le të dalë dhe presidenti i Amerikës. Në Amerikë po vriten për blerje votash,” – u shpreh Kryemadhi në një intervistë për mediat. 

Monika Kryemadhi debatoi ndërkohë me gazetarin Arjan Çani i cili tha se opozita nuk e ka popullin me vete.

Çani: Atëherë zgjedhjet kanë mbaruar. Zgjedhjet bëhen kot, për alibi, për të thënë që edhe në Shqipëri u bënë zgjedhje.

Kryemadhi: Ti në këtë rast po i bën shërbimin më të madh Edi Ramës që po i thua njerëzve mos shko të votosh. Unë do shkoj shtëpi më shtëpi dhe do pyes a e urren Erion Veliajn? Në 10 njerëz, 8 e urrejnë.

Çani: Ti njeri i opozitës, kjo është lufta jote?

Kryemadhi: Pse ça do marr unë? Kallashin? Unë kallashin e marr për fëmijën tim vëlla. Mua po më preke fëmijën tim, të shkrij, të vras, të djeg, me plumb, me çfarë të duash, po më preke fëmijën tim, familjen time.

Çani: Atëherë është Zoti për të gjithë.

Kryemadhi: Po, patjetër. Për fëmijën tënd nuk dal të luftoj unë, do dalësh të luftosh ti për fëmijën tënd.

Çani: Bravo, kjo është gjuha politike që duhet zgjedhur, këtu jam dakord me ty.

Kryemadhi foli mes të tjerave edhe për rëndësinë e përdorimit të rrjeteve sociale në fushatë. Sipas saj kjo është mundësia më e mirë për t’u afruar me publikun.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:29
Kryemadhi: Berisha nuk e rr*an fare, ai është dashi me brirë që drejton tufën tonë

1680272031_Screenshot1.jpg

Monika Kryemadhi ka folur me lavde për ish kryeministrin Sali Berisha, i cili kësaj here ka marrë drejtimin e opozitës. Ai e ka cilësuar Berishës si “dashi me brirë”, e ndërsa thotë se e respekton sepse ecën përpara pavarësisht presioneve. Mirëpo, këtë e tha me një gjuhë jo shumë të hijshme.

“Lideri i opozitës është Sali Berisha sot. E di për çfarë e respektoj unë Berishën? Që Berisha nuk e rruajti fare për asnjë shantazh e presion dhe për këtë e përshëndes. Ja ku ka Tik Tok-un e radhës. Opozita ka dashin e kopesë. Dashi pra, dashi me brirë.

Ai drejton tufën, dashi me brirë është Sali Berisha. A na ka mbledhur Sali Berisha të gjithëve bashkë. Unë liderin tim kam Ilir Metën, ai është ulur dhe ka bërë një marrëveshje me Berishën. Kështu ai është përfaqësuesi”, tha Kryemadhi.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 29/04/2023 03:28

  Ke harruar te shtosh ne liste /Une te godas!/-/Cifti i lumtur/.S.d.q moj Monke ke dale dhe per femijet e botes,ke dale per femijet e /Dashit me brire/,Shkelzenin e Argiten,se per ta, ai po trazon ujerat e politikes, duke ju futur dhe ju ne valle sa here qe ben protesta e revolucione,per ta e percau dhe partine,per Xenin e dha doreheqjen njehere dhe Likja jot,jo per femijet e vet,apo jo?!

  Përgjigju
 • Ceni: 28/04/2023 17:16

  Diten qe kjo, likja dhe sala te futen brenda ta garantoj qe shume shqipetare te drejte e te ndershem do te kthehen! Por do kete dhe nje fluks ne ikje te llumit

  Përgjigju
  • Nuk kthehet njeri: 28/04/2023 17:49

   Jo këta po Enveri të çohet nga varri nuk kthehet njeri. Këta janë vetëm leva dhe argatë të bisedave të tyre, prandaj lehin e si ngacmon njeri.

 • Ledi: 28/04/2023 16:50

  Ai NUK rruan fare dhe eshte dashi me brire qe udheheq kopene !Atehere ju jeni Dele dhe duhet ta rruani se dashit tuaj i Jane thyer brinjet.Menyra Vulgare se si shoreher Monacesgre shkak per populli ju urren.Drejresia qe kerkon populli po tregin se aSPAK NUK ka akoma ate kurajo qe duhet secper aftesi as qe behet fjale se kane vite qe ushtrojne profesionin

  Përgjigju
 • E ardhmja: 28/04/2023 15:29

  Kjo është fallxhore, e parashikon që ka për të vrarë dikë për fëmijët e saj.

  Përgjigju
 • Linda: 28/04/2023 14:51

  Ta laj gojen mire e mire me klor kur te permendi emrin e popullit dhe te femijeve.Djeg dhe vret per femijet e vet duke shkelur mbi gjakun e njerezve dhe pasurit e vendit lopcarja ,hajdutja e degjeneruara.Mos kete merak fare se bashk me dy plakushat qe terheqin zvarre rrugave karrocen e plahrave gjyqi i popullit dhe i Hages i pret.

  Përgjigju
 • Sportisti: 28/04/2023 14:39

  O Mona, nuk ka çfare te rruaj Sala, se i ka rene leshi, vajti 80 vjeç. Eshte pjerdhur nga te gjitha anet

  Përgjigju
  • Fado: 30/04/2023 13:56

   Saliu dashi keta qe I shkojn pas te gjith dele jan haha

 • Babai: 28/04/2023 13:56

  Po mire i thote po ka bythe dash ta shpalle non grata edhe kete bashke me Ilirin. Sa kohe qe nuk e ben ka te drejte Monika.

  Përgjigju
 • Jari: 28/04/2023 13:53

  Kjo, " do përvëluar me ujë të nxehtë, po çe do se nuk kam ", o Mona, po a e kupton që Çani të vë në lojë, o e mbaruar fare

  Përgjigju
 • Tahipi: 28/04/2023 12:46

  Medet per kyt lloj politikare .kjo duhet te hyj ne burg bashk me te shoqin qe mos te rrin te ndar

  Përgjigju
 • Kistra: 28/04/2023 12:40

  Tani shko shpejte merre kestin e radhes te rublave, kalbesire!

  Përgjigju
 • Lavdija: 28/04/2023 12:27

  Ti per femijen tend ke vjedhur, ke shkaterruar, ke vrare, i ke bere te gjitha.

  Përgjigju
 • Fadil Edepsëz Memele Gjoleka: 28/04/2023 12:19

  Si ka mundësi që kjo sharlatanja Monika vazhdon në politik m ? ? ? Kjo gjë ndodh vetëm në Albanistanin e Europës.

  Përgjigju
 • Albana: 28/04/2023 12:12

  Po turp e fare keqe po keni 30 vjet mor maskarenj qe vidhni e prisni ja o popull kjo eshte politika jon e ndyre

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ekzekutoi nënën e dy fëmijëve me plumb në kokë, vetëvritet burri i 35-vjeçares shqiptare në Itali

Ekzekutoi nënën e dy fëmijëve me plumb në kokë, vetëvritet burri i 35-vjeçares shqiptare në Itali