Në Fier rritet numri i të rinjve në kurset profesionale, shumica të kthyer nga Gjermania

Në Fier rritet numri i të rinjve në kurset profesionale, shumica të kthyer nga Gjermania

1300 të rinj janë regjistruar gjatë 2019 në kurset profesionale në Fier.

Profesionet më të kërkuara janë hidraulik, elektriçist dhe kuzhinier.

Drejtori Rajonal i Formimit Profesional Publik në Fier, Aleksander Lalaj, thotë se nxënës të rinj ka edhe nga qytëtarët e rikthyer si azilantë nga shteti gjerman.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Rama: Fitoren e dytë Kosova e ka në tavolinë! Pa BE-në dhe SHBA-në nuk do të ekzistonte si shtet

Rama: Fitoren e dytë Kosova e ka në tavolinë! Pa BE-në dhe SHBA-në nuk do të ekzistonte si shtet