Në zonat malore do të vijojnë reshjet e dëborës, njihuni me parashikimin për ditën e sotme

Në zonat malore do të vijojnë reshjet e dëborës, njihuni me parashikimin për ditën e sotme

Foto ilustruese

Sipas Meteo Alb paraditja e sotme do karakterizohet nga kthjellime dhe vranësirash. Pasditja do të sjellë reshje dëbore në gjithë zonën malore ndërsa shira të pakët do kenë zonat bregdetare. Orët e natës rikthejnë motin e qëndrueshëm në vend. Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C në 8°C. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

k.m./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tokat e tyre preken nga ndërtimi i aksit Thumanë-Kashar, banorët e Bërxullës sërish në protesë: Do i mbrojmë pronat me gjak

Tokat e tyre preken nga ndërtimi i aksit Thumanë-Kashar, banorët e Bërxullës sërish në protesë: Do i mbrojmë pronat me gjak