'Nxiheshin dokumentet nga myku i zi'...Si ka ndryshuar qendra Shëndetësore Tregan në Elbasan

'Nxiheshin dokumentet nga myku i zi'...Si ka ndryshuar qendra Shëndetësore Tregan në Elbasan

Ditën e sotme kryeministri i vendit Edi Rama e ka nisur me një video në të cilën tregohet transformimi i qendrës shëndetësore në Tregan, Elbasan.

“MIRËMËNGJES dhe me transformimin që vazhdon çdo ditë, hap pas hapi, cep më cep të Shqipërisë, ju uroj një ditë të mbarë”

Një doktor shprehet ndryshimi mes godinës së para 4 viteve me atë sot nuk krahasohen as si dita me natën.

"Para 4 vitesh këtu ka qenë lagështirë e madhe, sot është ndryshim i madh, duken vetë, as nata me ditën nuk mund t'i krahasosh", shprehet doktori.

Ndërsa një infermiere shprehet se nga lagështira nxiheshin dhe dokumentet.

"Nuk ishin këto kushte, nxiheshin dokumentet nga lagështia. Tani kushtet janë të kënaqshme. Fëmijët edhe gratë shtatzënë, të gjithë që vijnë janë të kënaqur", shprehet infermierja.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Banderolë në mbështetje të Hysajt në Shkodër, pas ‘kryqëzimit’ në rrjete sociale: Me shpirtin e garës arritëm dy herë në Europian

Banderolë në mbështetje të Hysajt në Shkodër, pas ‘kryqëzimit’ në rrjete sociale: Me shpirtin e garës arritëm dy herë në Europian