Nxirren të gjallë nga rrënojat 70 persona! Shemben të paktën 20 ndërtesa

Nxirren nga rrënojat 70 persona, fatmirësisht me shenja jetë. Ndërkohë, në bilanci e fundit, autoritetet në Turqi raportojnë se aktualisht janë shembur të paktën 20 ndërtesa.


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?×

Lajmi i fundit

John

Rindërtimi pas tërmetit të 26 nëntorit, Rama në Laç: Ndryshon faqja e gjithë qytetit dhe cilësia e jetës për 800 familje