Nxirret nga ara me misër
helikopteri i qëlluar në Dukagjin
VD/Pamjet e zhvendosjes se helikopterit

Nxirret nga ara me misër<br />helikopteri i qëlluar në Dukagjin<br />VD/Pamjet e zhvendosjes se helikopterit
Pas dy javësh qëndrimi në një arë më misri, është trasnportuar për n ëish-repartin ushtarak në Grudë të Re të Shkodrës, helikopteri BO 105 i goditur nga 7 plumba kallashnikovi gjatë aksionit antikanabis të policisë në Dukagjin.
 
Ishte një helikopter Cougar i ushtrisë që ka mundur të nxjerrë dhe transportojë për në pistën e avionit helikopterin e Ministrisë së Brendshme. Më tej helikopetri do të trasnportohet drejt Tiranës me kamion. Në fotot e siguruara nga A1 Rerport duket mjeti fluturues që po ngarkohet në kamion që do bëjnë transportin e tij drejt kryeqytetit.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet