Nxirrte gurë nga mali i Tomorrit, shpallet në kërkim babi i deputetit të LSI-së

Policia shpalli në kërkim administratorin e një objekti, i cili në mënyrë ta paligjshme usshtronin aktivitetin për nxjerrjen e pllakave dekorative në Parkun Kombëtar të malit të Tomorrit.

Sipas informacioneve të "Report Tv", administratori i shpallur në kërkim është Selim Qama,  babi i deputetit të LSI-së, Klajdi Qama. Kompania e Qamës nxirrte gurë edhe pas pezullimit të lejes.

Selim Qama, 61 vjeç akuzohet për veprat penale “Dëmtimi i habitateve në zonat e mbrojtura mjedisore”, ‘’Fshehja e të ardhurave’’ dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”.


Lajmi kryesor:

Nxirrnin pllaka guri duke dëmtuar Parkun Kombëtar të Tomorrit, në kërkim babai i deputetit Klajdi Qama! Arrestohen edhe dy të tjerë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Kriza e rezultateve, Barcelona shkarkon trajnerin Koeman