Nxitja e protestave, Meta: Nëse shtypen të drejtat e qytetarëve, nuk pres reagimin e tyre për t'i dhënë drejtim çështjes (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta ka hequr mundësinë e djegies së mandateve të deputetëve nga ana e opozitës në zgjedhjet e ardhshme. Ai tha se Presidenti nuk kërkon të nxisë protesta por nëse do të ketë përpjekje për të shtypur të drejtat e qytetarëve, tha se nuk do pres popullin për t'i dhënë drejtim kësaj çështje.

"Ka zero mundësi që në zgjedhjet e 25 prillit, populli opozitar të mos përfaqësohet në Shqipëri. Qëllimi i Presidentit nuk është të nxisë protesta. Por në kushte kur ka përpjekje për të shtypur të drejtat e qytetarëve shqiptarë në interes të një pakice, vendos një mur në rrugën europiane në BE, Presidenti e di se çfarë do populli shqiptar. Nuk do pres popullin t'i japë drejtim kësaj çështje" - tha Meta.


Lajmi kryesor:

Skandali i shtetësisë për 8 orë, Meta: Futbollisti afrikan u verifikua, por nuk ua tregoj dokumentin se është sekret


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Basha akuza Ramës: I ofroi ish-komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua (por nuk tregon emrin e tij)