‘O Zot, ky me Tironën xhaja vet dhe Erjoni im me Partizonin.’ Kryeministri Rama reagon për derbin: Halle halle kjo dynja

Pak çaste pas përfundimit të derbit të kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit që përfundoi me shifrat 5-1 në favor të bardhebluve ka reaguar në rrjetet sociale kryeministri Edi Rama.

Arsyeja e reagimit ka qenë djali i kryeministrit, Gregor Rama, i cili ka ndjekur në stadium sfidën në fjalë. Gregor ishte për të mbështetur ekipin e Tiranës, ndërsa së bashku me të ishte edhe Olsi Rama, xhaxhai i Gregorit, por edhe drejtori sportiv i Partizanit.

Kryministri Rama ka postuar një foto të Gregorit teksa dallohet në stadium dhe ka shkruar: “O Zot, ky me Tironën xhaja vet dhe Erjoni im me Partizonin. Halle halle kjo dynja, halli hallit nuk i ngja.”

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento

Komente

  • Ardit: 29/02/2020 06:42

    Shteti te rregulloje rruget e te uli cmimin e naftes.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bashkimi Evropian: Kosova dhe Serbia të ndalin tensionet! Dialogu të shërbejë si platformë për zgjidhjen e konflikteve