Objekt kërcënimesh nga bandat më të rrezikshme! Shkarkohet nga detyra gjyqtari i GjKKO Ardit Mustafaj

Objekt kërcënimesh nga bandat më të rrezikshme! Shkarkohet nga detyra gjyqtari i GjKKO Ardit Mustafaj

1583399870_vettingh.jpg

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e GjKKO Ardit Mustafaj.

Ardit Mustafaj ka qenë objekt kërcënimesh nga bandat më të rrezikshme në Shqipëri. Në shtator të vitit 2012, një vit pas atentati mafioz në qendër të Vlorës, ku u hodh në erë makina me të cilën lëvizte gjyqtari Skerdilajd Konomi, gjyqtari Ardit Mustafaj ka gjetur poshtë derës së banesës së tij një letër të gjatë kërcënuese, e shkruar me kompjuter.

Dërguesi i paidentifikuar kërcënon gjyqtarin dhe familjen e tij, për çështjet që ai gjykonte në atë kohë në Gjykatës së Krimeve të Rënda në Tiranë. Pas kësaj letre, gjyqtari ka kallëzuar në prokurori, duke bërë që Komisioni i Posaçëm për Mbrojtjen e Gjyqtarëve të caktonte një eskortë mbrojtëse për të, pjesëtarët e familjes dhe banesën e tij. Në atë kohë, gjyqtari ishte pjesë e trupës gjykuese të dosjes së Dritan Dajtit.

Ardit Mustafaj


Lajmi kryesor:

Shkarkohet nga detyra kryegjyqtari i Vlorës, nuk justifikoi pasurinë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Shefi i NATO-s: Kemi stërvitur ukrainasit që nga viti 2014! Ne do ta mbështesim Kievin deri në fund

Shefi i NATO-s: Kemi stërvitur ukrainasit që nga viti 2014! Ne do ta mbështesim Kievin deri në fund