Odesa-Ukrainë/ Zjarr në një hotel, 8 të vdekur dhe dhjetra të plagosur (VIDEO)

Të paktën tetë persona kanë gjetur vdekjen dhe dhjetë të tjerë janë plagosën, si pasojë e një zjarri që shpërtheu në hotelin “Tokyo Star” në Odessa, në jug të Ukrainës.

Për të parandaluar të tjera viktima, forcat e ndërhyrjes së shpejtë evakuuan gjatë mbëmjes nga 273 dhomat e hotelit më shumë se 150 persona.

Shërbimi Vendor i Emergjencave ende nuk e ka specifikuar shkakun e fatkeqësisë dhe nuk ka sqaruar se sa njerëz kishte në hotel në kohën e rënies së zjarrit.

Forcave zjarrfikëse iu deshën rreth tre orë për të zbutur flakët, të cilat dogjën rreth 1.000 metra katrorë sipërfaqe.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

E akuzoi se ishte prostitutë, Cardi B i merr shumën marramendëse të parave blogeres