Olta Xhaçka niset drejt Hungarisë, pritet të marrë pjesë në forumin e Ballkanit së bashku me homologët maqedonas dhe serbë

Olta Xhaçka niset drejt Hungarisë, pritet të marrë pjesë në forumin e Ballkanit së bashku me homologët maqedonas dhe serbë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, është nisur drejt Hungarisë, ku do të marrë pjesë në forumin e Ballkanit që do të mbahet nesër më datë 09 mars në Budapest, me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme dhe Tregtisë i Hungarisë, Peter Szijjarto.

Pritet që gjatë ditës së nesërme, gjatë panelit ministerial ku të pranishëm do jenë edhe homologët e saj të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani dhe Serbisë, Ivica Daçiç, njëkohësisht zëvendëskryeministër.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Siguroi mjetet e autorëve për atentatin në Don Bosko, Nikoll Sherrniku ‘ushtar’ i Ervis Martinajt, ishte mik i ngushtë me nipin e tij

Siguroi mjetet e autorëve për atentatin në Don Bosko, Nikoll Sherrniku ‘ushtar’ i Ervis Martinajt, ishte mik i ngushtë me nipin e tij