'Opeli' del nga rruga në Dibër, vdes pasagjeri! Në spital 3 të tjerë, mes tyre shoferi

Foto ilustruese

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Dibër.

Shoferi 26 vjeçar, banues në fshatin Arras, duke drejtuar automjetin tip 'Opel', ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Si pasojë ka humbur jetën në spital pasagjeri M. B., rreth 34 vjeç.

Të lënduar nga aksidenti kanë mbetur dhe 3 të tjerë, drejtuesi i makinës dhe dy pasagjerë të tjerë të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital. 

"Në aksin rrugor rural Kastriot---Arras, shtetasi L. Gj, 26 vjeç, banues në fshatin Arras, duke drejtuar automjetin tip 'Opel', ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, ku  si pasojë ka humbur jetën në spital pasagjeri M. B., rreth 34 vjeç, si dhe kanë mbetur të lënduar drejtuesi i mjetit dhe dy pasagjerë të tjerë të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital.  Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit", thotë policia.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bora gjysmë metri/ Fshati Panarit në Korçë me 40 familje i bllokuar prej 13 ditësh, banorët tentojnë të hapin vetë rrugën, por pa sukses