Operacioni anti-kanabis në Krujë, Gjykata jep masat e sigurisë për 13 prej të arrestuarve! Lihen në burg 6 prej tyre

Gjykata e Krujës ka caktuar sot masat e sigurisë për 13 personat e arrestuar të shtunën e 29 majit gjatë operacionit "Agimi", ku janë lënë në burg 6 prej tyre, është vendosur masa "arrest shtëpie" për 5, ndërsa në "detyrim paraqitje" janë lënë 2.

Gjykata ka lënë në burg 5 prej tyre, përkatësisht Erjon Deliun, Fetije Kullajn, Erlind Almetën, Ferit Kullaj dhe Dashamir Kullaj.

Këta dy të fundit janë vëllezër me njëri tjetrin, ndërsa Xhavit Kulla, i cili u la në arrest shtëpie, është i ati i tyre.

Për tre personat e tjerë të arrestuar gjatë operacionit, seanca për caktimin e masës së sigurisë do të mbahet ditën e nesërme.

Masat e dhëna për 13 të arrestuarit:

Refik Deliu arrest shtëpie

Erjon Deliu arrest me burg

Musait Vathi arrest shtëpie ( minoren )

Dashamire Deliu arrest shtëpie

Fetije Kullaj arrest me burg

Sokol Kullaj arrest shtëpie

Xhavit Kullaj arrest shtëpie

Ferit Kullaj arrest me burg

Dashamir Kullaj arrest me burg

Erlind Almeta arrest me burg

Indrit Kullaj arrest me burg

Ervin Perlica detyrim paraqitje

Flamur Halili detyrim paraqitje

Për shkak të numrit të madh të të arrestuarve seanca e sotme ishte një 'seancë maratonë' që nisi në orën 11:30 dhe përfundoi rreth orës 16:00

Kujtojmë se 16 persona kanë rënë në pranga gjatë operacionit antidrogë që u zhvillua në fshatrat Nikël, Halil dhe Arramerras të bashkisë së Krujës. Gjatë kontrolleve u sekuestruan 20 mijë rrënjë kanabis sativa, një laborator që shërbente për kultivim të bimëve.

1622538722_agim.jpg

1622538734_agimi.jpg

1622538749_agimi3.jpg

Disa prej te arrestuareve

 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?