U merrnin ryshfet pacientëve te spitali i Traumës, shoqërohet edhe një infermiere dhe një mjeke tjetër

U merrnin ryshfet pacientëve te spitali i Traumës, shoqërohet edhe një infermiere dhe një mjeke tjetër

1656832509_trauma.jpg

Një tjetër mjeke dhe një infermiere janë shoqëruar nga Policia, pas operacionit antikorrupsion që u zhvillua sot në spitalin e Traumës.

“Merrnin para nga pacientët për kryerjen e skanerave, arrestohet mjeku, shoqërohen dy të tjerë. Sot më datë 23.09.22, pas një pune hetimore disa javore me metoda speciale të hetimit, nën drejtimin e Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tiranë, u finalizua operacionit policor ‘Skaneri’. Nga veprimet hetimore të kryera për llogari të procedimit penal nr.6013, viti 2022, u kap në flagrancë dhe u bë shoqërimi në ambientet e drejtorisë vendore të policisë Tiranë, i shtetasve të mëposhtëm:

F.M., me profesion mjek reanimator;

K.B. me detyrë infermiere; dhe

S. B., me detyrë mjeke.

Nga hetimet e kryera deri më tani, rezultonte se këto shtetas, merrnin shuma të konsiderueshme parash nga pacientë të ndrydhëm për kryerjen e skanerave pranë Spitalit të Traumës në Tiranë. Hetimet vazhdojnë për dokumentimin e veprimeve të tjera të kryera edhe nga personel tjetër mjekësor i përfshirë në këtë skemë korrupsioni”, thuhet në njoftim.


Lajmi kryesor:

Pranga mjekut reanimator te 'Trauma', mori 20 mijë lekë nga agjenti i infiltruar si pacient! VIDEO kur prangoset në spital! Shoqërohen dy të tjerë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: ‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit

Mero Baze: ‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit